Zwiewne długie suknie na lato

Niebieska sukienka wakacyjnaObserwując nadmorskie turystki, nie można zaprzeczyć, że zjawisko takie jak moda plażowa jest już bardzo mocno ugruntowane. Minęły już czasy, kiedy liczył się jedynie kostium kąpielowy, a na plażę brało się jedynie ręcznik i krem do opalania.

Dziś, planując sezon plażowania, oczywiście w pierwszej kolejności planujemy zakup stroju kąpielowego, który najładniej i najpełniej podkreśli nasze wdzięki i uzyskany kolor opalenizny. Jednak sam kostium to nie wszystko. Po pierwsze musimy zadbać o to, w co ubierzemy się, idąc na plażę, a także, co na siebie zarzucimy, kiedy będziemy mieć dość słońca na całym ciele, zrobi się nieco chłodniej albo będziemy miały ochotę na romantyczny spacer wzdłuż morza.

Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest śliczna i modna sukienka plażowa. W sklepach już od kwietnia można oglądać pierwsze fasony, kroje i kolory i odpływać wyobraźnią do nadchodzących upalnych miesięcy. Jaka powinna być idealna sukienka plażowa? Wiele osób odpowie bez wahania – krótka! I niewątpliwie jest to opcja pełna zalet: krótka sukienka pozwala opalić sobie nogi podczas spacerowania po plaży, nie musimy pilnować, aby nie pobrudzić jej brzegów piaskiem lub nie zamoczyć jej wodą. Ponadto jest wygodna, nie krępuje ruchów, więc możemy w niej swobodnie brodzić w wodzie, a nawet grać w piłkę lub badmintona.

Powodzeniem wśród Pań cieszą się jednak również s- pozornie niepasujące na tę okoliczność – suknie długie. To prawda, nie są zbyt praktyczne i tak uniwersalne jak krótkie sukienki, ale pamiętajmy, że rozmawiamy tu o modzie, a dla niej praktyczność nigdy nie była najwyższym priorytetem.

Długie suknie wyglądają bardzo stylowo, elegancko i przydają nam tajemniczego, lekko orientalnego uroku. Są wprost idealne dla posiadaczek długich włosów i zgrabnych szyi. Modele plażowe mają zazwyczaj głęboki dekolt i odsłonięte ramiona, więc cała uwaga może się na nich skupić.